Разлика помеѓу преработките на „Теночтитлан“

Нема измена во големината ,  пред 3 месеци
нема опис на уредувањето
(#WPWPMK #WPWP)
|event2 = Формирање на [[Ацтечка империја]]
|event_end = [[Падот на Теночтитлан|Уништување]]
|era = Пред-колумбискаколумбиски
|image_coat = Tenochtitlan_Glyph_ZP.svg
|symbol_type = Глиф
627

уредувања