Разлика помеѓу преработките на „ФК Ренџерс“

Нема измена во големината ,  пред 7 месеци
нема опис на уредувањето
с (→‎Надворешни врски: Македонски назив на предлошка, replaced: cite news → наведени вести (2))
| mgrtitle = Тренер
| league = [[Премиер лига на Шкотска]]
| season = [[Премиер лига на Шкотска 2018-2019-2020|20182019-1920]]
| position = Премиер лига, 2. место
| website = http://www.rangers.co.uk/
541

уредување