Разлика помеѓу преработките на „ФК Селтик“

Нема измена во големината ,  пред 7 месеци
нема опис на уредувањето
с (→‎Надворешни врски: Јазична исправка, replaced: Официјален веб-сајт → Официјално мрежно место)
| manager = [[Нил Ленон]]
| league = [[Премиер лига на Шкотска|Шкотска Премиер лига]]
| season = 2018–192019–20
| position = 1. место
| largestwin =
541

уредување