Работничко самоуправување: Разлика помеѓу преработките

#WPWPMK #WPWP
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-. јуни + јуни))
(#WPWPMK #WPWP)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Викифицирање}}
[[Податотека:II Kongres Samoupravljača, Sarajevo 1971.jpg|300px|мини|десно|Втор конгрес на Самоуправувачите во Сараево во 1971 година]]
'''Работничко самоуправување''' бил систем на управување со претпријатијата и другите установи во [[ФНРЈ]] (подоцна и [[СФРЈ]]) од страна на самите вработени.
 
1.288

уредувања