Разлика помеѓу преработките на „Конструктивизам“

Додадени 103 бајти ,  пред 3 месеци
#WPWPMK #WPWP
с (додадена Категорија:Педагошка психологија користејќи го HotCat)
(#WPWPMK #WPWP)
 
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[File:Jean Piaget.jpg|thumb|Жан Пијаже, основач на конструктивизам]]
'''Конструктивизам''' претставува критичност, самокритичност и темелност со цел исполнување на личните визии и истовремено позитивен пристап кон мислењата, визиите и активностите на другиот.
 
627

уредувања