Нго Дин Дием: Разлика помеѓу преработките

Додадени 100 бајти ,  пред 1 година
#WPWPMK #WPWP
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: ) е → ) —)
(#WPWPMK #WPWP)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Ngo Dinh Diem - Thumbnail - ARC 542189.png|мини|Нго Дин Дием]]
'''Нго Дин Дием''' ({{роден на|3|јануари|1901}} - {{починал на|2|ноември|1963}}) — политичка фигура од познатата [[Виетнамска војна]]. Тој бил поставен од страна на [[САД]] за претседател на Јужен [[Виетнам]].
 
1.650

уредувања