Разлика помеѓу преработките на „ФК Борусија Менхенгладбах“

нема опис на уредувањето
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (39))
| mgrtitle = Тренер |
| league = {{Лига-Бундеслига}}
| season = [[Бундеслига 20172019-20182020|20172019-20182020]]
| position = Бундеслига, 9-ти4.
| website = http://www.borussia.de
| pattern_la1 = _monchengladbach1516h
541

уредување