Каврак: Разлика помеѓу преработките

Додадени 40 бајти ,  пред 2 години
с
→‎Надворешни врски: Додадена категорија за селото
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Демографија: Смисловна исправка, replaced: секретарот на бугарската егзархија → егзархискиот секретар, егзархисти → под врховенството н)
с (→‎Надворешни врски: Додадена категорија за селото)
[[Категорија:Кратовски села]]
[[Категорија:Села во Општина Кратово]]
[[Категорија:Каврак|*]]