Разлика помеѓу преработките на „Општина Сарај“

Одземени 13 бајти ,  пред 6 месеци
с
нема опис на уредувањето
с
| телефон=02 2057-996, 02 2057-990
| факс=
| епошта=Imer.Selmani@Saraj.Org.Mk
| мрежно место=www.http://saraj.gov.mk/?lang=mk
| населени места=Селата: [[Арнакија]], [[Бојане]], [[Буковиќ]], [[Глумово]], [[Горна Арнакија]], [[Горно Свиларе]], [[Грчец]], [[Дворце]], [[Долно Свиларе]], [[Кондово]], [[Копаница]], [[Крушопек]], [[Ласкарци]], [[Љубин]], [[Матка (село)|Матка]], [[Паничари]], [[Радуша]], [[Раовиќ]], [[Рашче]], [[Рудник Радуша]], [[Сарај (село)|Сарај]], [[Семениште]], [[Чајлане]] и [[Шишево]]
}}