Разлика помеѓу преработките на „ЧС Университатеја Крајова“

нема опис на уредувањето
с (Македонски назив на предлошка, replaced: cite news → наведени вести (3))
| manager = {{знамеикона|Италија}} [[Девис Манџија]]
| league = {{Лига-Лига 1 (Романија)}}
| season = [[Лига 1 (Романија) 2018–20192019–2020|2018–20192019–2020]]
| position = Лига 1, 4-ти2.
| website = http://www.ucv1948.ro/
| kit_alt1 =
542

уредувања