Разлика помеѓу преработките на „Борис ІІІ“

Нема измена во големината ,  пред 6 месеци
→‎Борис ІІІ: Исправена грешка при пишување
с (Јазична исправка, replaced: ''' е → ''' — , == Биографија == → == Животопис ==)
(→‎Борис ІІІ: Исправена грешка при пишување)
Ознаки: Мобилно уредување Уредување од прилогот за Андроид Уредување од мобилен извршник
| suc-type =
| heir =
| queen = [[ЈованаЈоанна Савоjска]]
| consort =
| spouse 1 =
Анонимен корисник