Витомил Зупан: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: Правописна исправка, replaced: Австро-Унгарија → Австроунгарија
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: романсиер → романописец)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Австро-Унгарија → Австроунгарија)
|опис=фотографија од 1911
|роден-дата= {{роден на|18|јануари|1914}}
|роден-место={{роден во|Љубљана}}, [[Австро-УнгаријаАвстроунгарија]]
|починал-дата= {{починат на|14|мај|1987}}
|починал-место= {{починат во|Љубљана}}, [[СФРЈ]]