Разлика помеѓу преработките на „Фирдуси“

Додадени 45 бајти ,  пред 1 година
File
с (clean up, replaced: ==Биографија== → ==Животопис== using AWB)
(File)
 
[[File:Ferdowsi Square (Tehran).jpg|thumb]]
 
'''Фирдуси''' - персиски поет.
 
39

уредувања