Разлика помеѓу преработките на „ФК Стумбрас“

Одземени 6 бајти ,  пред 5 месеци
с
Јазична исправка, replaced: Официјален веб-сајт → Официјално мрежно место
с (Јазична исправка, replaced: Официјален веб-сајт → Официјално мрежно место)
 
}}
 
'''ФК Стумбрас''' ({{lang-lt|Futbolo klubas "Stumbras"}}) — [[Литванија|литвански]] [[Фудбал|фудбалскифудбал]]ски клуб од [[Каунас]].
 
== Историја ==
 
Фудбалскиот клуб Стумбрас бил формално формиран во [[2013]] година.
 
Во летото 2019 година, клубот престана да постои. Конечно, тие беа елиминирани од елитната поделба.<ref>https://alyga.lt/naujiena/stumbro-klubo-nebeliko-lietuvos-futbolo-zemelapyje/6174</ref>
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.fcstumbras.lt/ ОфицијаленОфицијално мрежно место веб-сајт]
* RSSSF.com