Разлика помеѓу преработките на „ФК Ритерјај“

Одземени 4 бајти ,  пред 9 месеци
с
Јазична исправка, replaced: Официјален веб-сајт → Официјално мрежно место
с (Јазична исправка, replaced: Официјален веб-сајт → Официјално мрежно место)
[[Податотека:Vetros_stadionas.jpeg|мини|десно|300п|Стадионот ЛФФ]]
 
'''ФК Ритерјај''' ({{lang-lt|Futbolo klubas Riteriai}}) — [[Литванија|литвански]] [[Фудбал|фудбалскифудбал]]ски клуб од [[Вилнус]]. Моментално настапува во А лига на Литванија.
 
== Историја ==
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.fkriteriai.lt/ ОфицијаленОфицијално мрежно место веб-сајт]
* [https://alyga.lt/komanda/riteriai alyga.lt]