Разлика помеѓу преработките на „Националистичка народна коалиција“

с
Јазична исправка, replaced: Официјален веб-сајт → Официјално мрежно место
с (Bot: Migrating 4 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1798571 (translate me))
с (Јазична исправка, replaced: Официјален веб-сајт → Официјално мрежно место)
}}
 
'''Националистичка народна коалиција''' ([[Англиски јазик|англиски]]: ''Nationalist People's Coalition'' или ''NPC'') е [[политичка партија]] на [[Филипините]].
 
== Резултати ==
Партијата освои само 3 од вкупно 12 можни седишта во [[сенат на Филипините|сенатот]].
== Надворешни врски ==
* [http://www.npc-party.com ОфицијаленОфицијално мрежно место веб-сајт на партијата]
 
{{политики на Филипините}}