Костромска област: Разлика помеѓу преработките

с
→‎Надворешна врска: Јазична исправка, replaced: Официјален веб-сајт → Официјално мрежно место
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Административна поделба: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{main| → {{Главна|)
с (→‎Надворешна врска: Јазична исправка, replaced: Официјален веб-сајт → Официјално мрежно место)
== Надворешна врска ==
{{Ризница-врска|Kostroma Oblast}}
* [http://kos-obl.kmtn.ru/ ОфицијаленОфицијално мрежно место веб-сајт на Костромската област] {{ru}}
 
{{Subdivisions of Russia}}