Разлика помеѓу преработките на „Варшава“

Додадени 9 бајти ,  пред 5 месеци
с
→‎Извори: Јазична исправка, replaced: Официјален веб-сајт → Официјално мрежно место
с (→‎Потекло на поимот: Јазично подобрување, replaced: == Етимологија == → == Потекло на поимот ==)
с (→‎Извори: Јазична исправка, replaced: Официјален веб-сајт → Официјално мрежно место)
 
== Извори ==
* [http://um.warszawa.pl/v_syrenka/index.php Miasto Stołeczne - ОфицијаленОфицијално мрежно место веб-сајт на Варшава]
 
== Наводи ==