Разлика помеѓу преработките на „Комалкалко“

Додадени 95 бајти ,  пред 2 месеци
#WPWPMK #WPWP
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: денес археолошки локалитет во → денес археолошко наоѓалиште во using AWB)
(#WPWPMK #WPWP)
 
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Comalcalco.jpg|десно|thumb|230px|Комалкалко храм I]]
'''{{PAGENAME}}''' бил стар [[мајански град]], денес археолошко наоѓалиште во [[Мексико]].