Разлика помеѓу преработките на „Аке“

Додадени 102 бајти ,  пред 2 месеци
#WPWPMK #WPWP
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: археолошки локалитет → археолошко наоѓалиште using AWB)
(#WPWPMK #WPWP)
 
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
[[Податотека:Aké Säulenpalast.jpg|десно|thumb|230px|"Палатата" од Аке]]
'''{{PAGENAME}}''' бил стар [[мајански град]], денес археолошко наоѓалиште во [[Мексико]].