Разлика помеѓу преработките на „Гитареро“

Додадени 74 бајти ,  пред 2 месеци
#WPWPMK #WPWP
с (→‎Археолошки пронајдоци: Правописна исправка, replaced: отсран → отстран using AWB)
(#WPWPMK #WPWP)
 
[[Податотека:Cueva del Guitarrero.jpg|десно|thumb|240px|]]
'''Пештерата Гитареро''' се наоѓа во долината [[Калехон де Уајлас]] во [[Јунгај (покраина)|покраината Јунгај]] во [[Анкаш (регион)|регионот Анкаш]] во [[Перу]]. Пештерата се наоѓа околу 50 метри над [[Рио Санта]] и на надморска височина од 2,580 метри.<ref name=weber>Weber, George. [http://www.andaman.org/BOOK/chapter54/text-Guitarrero/text-Guitarrero.htm "Guitarrero cave (Ancash, Peru)."] ''Possible Relatives in the Americas.'' 11 July 2007 (retrieved 23 Feb 2010)</ref>