Крушево (Серско): Разлика помеѓу преработките

Додадени 37 бајти ,  пред 2 години
с
Додаден поднаслов за наводи
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎top: Стилска исправка, replaced: '') е → '') —, removed: <!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = -->)
с (Додаден поднаслов за наводи)
 
== Надворешни врски ==
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{ЕМ-гео-никулец}}