Одаја: Разлика помеѓу преработките

Додадени 98 бајти ,  пред 1 година
#WPWPMK
Нема опис на уредувањето
(#WPWPMK)
 
[[Податотека:JvM haeufigstesWohnzimmer.jpg|desno|300px|мини|Дневна соба]]
'''Одаја''' — просторија која има повеќенеменски функции како што се: преку ден за одмор, за примање на гости навечер, за веселби и за спиење.
 
1.907

уредувања