Разлика помеѓу преработките на „Муртино“

Додадени 16 бајти ,  пред 5 месеци
с
→‎top: Додаден параметар за атарска карта во инфокутија
с (→‎Демографија: Смисловна исправка, replaced: секретарот на бугарската егзархија → егзархискиот секретар, егзархисти → под врховенството н)
с (→‎top: Додаден параметар за атарска карта во инфокутија)
| слава= [[Ѓурѓовден]]
| мрежно место=
| карта=
}}