Разлика помеѓу преработките на „Црква на Англија“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Реформацијата → реформацијата)
|headquarters = {{без прелом|[[:en:Church House, Westminster|Черч Хаус]], [[Вестминстер]], [[Лондон]]}}
|territory = Англија<br/>[[Ман (остров)|Ман]]{{·}}[[Каналски Острови]]<br/>[[Гибралтар]]{{·}}[[Европа|континентална Европа]]
|population = 26&nbsp;милиони покрстени<ref>{{наведени вести |url=http://www.timesonline.co.uk/tol/news/article1386939.ece |location=Лондон|work=[[The Times]] |first=Рут |last=Гледхил |title=Католиците ќе ги надминат англиканците како водечка црква во Британија |date=15 февраурифевруари 2007}} {{en}}</ref>
|website = [http://www.churchofengland.org www.churchofengland.org]
}}