Разлика помеѓу преработките на „Општина Новаци“

Одземени 147 бајти ,  пред 1 година
Одбиена последната промена (од DIY PC Repairs) и ја поврати преработката 4273071 на Bjankuloski06
(mk.wikipedia.org/wiki/Општина_Новаци)
(Одбиена последната промена (од DIY PC Repairs) и ја поврати преработката 4273071 на Bjankuloski06)
Ознака: Рачно отповикување
{{Инфокутија Општина во Македонија|
| име=Општина Новаци<br><small>денес дел од [[Општина Битола]]
| седиште=Новаци
| слика мапа=Map of Novaci Municipality.svg
}}
 
'''Општина Новаци''' — [[општина]] во [[Јужна Македонија]] која е денес дел од [[Општина Битола]]. Центар на општината е селото [[Новаци]].
 
[[File:Novaci Municipality.svg|thumb|right|245px|Карта на општина Новаци со селските атари.]]