Разлика помеѓу преработките на „Ангел Шурев“

Додадени 2 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
(нс)
Ознака: Изворно уредување 2017
 
Ознака: Изворно уредување 2017
 
| опис =
| родено-име = Ангел Шурев
| роден-дата = {{роден на|df=yes18|април|1932|4|18}}
| роден-место = [[Велес]], [[Кралство Југославија]]
| починал-дата = {{починал на и возраст|df=yes|2004|2|14|1932|4|18}}