Нова либерална партија: Разлика помеѓу преработките

[проверена преработка][проверена преработка]
 
== Учество на избори ==
Од своето формирање во [[2009]] година, партијата учествувала во изборните коалиции предводени од ВМРО-ДПМНЕ на три парламентарни избори и тоа во [[Македонски парламентарни избори (2011)|2011]], [[Македонски парламентарни избори (2014)|2014]] и, [[Македонски парламентарни избори (2016)|2016]] и [[Македонски парламентарни избори (2020)|2020]] година.
 
== Наводи ==