Разлика помеѓу преработките на „Општина Новаци“

Додадени 147 бајти ,  пред 1 година
mk.wikipedia.org/wiki/Општина_Новаци
с (→‎Меѓународна соработка: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (6))
(mk.wikipedia.org/wiki/Општина_Новаци)
{{Инфокутија Општина во Македонија|
| име=Општина Новаци<br><small>денес дел од [[Општина Битола]]
| седиште=Новаци
| слика мапа=Map of Novaci Municipality.svg
}}
 
'''Општина Новаци''' — [[општина]] во [[Јужна Македонија]] која е денес дел од [[Општина Битола]]. Центар на општината е селото [[Новаци]].
 
[[File:Novaci Municipality.svg|thumb|right|245px|Карта на општина Новаци со селските атари.]]
363

уредувања