Универзитет за аудиовизуелни уметности ЕСРА: Разлика помеѓу преработките

с
→‎top: clean up, replaced: .04. → април
с (→‎Историја: Замена со тековна предлошка, replaced: цитирана мрежна страница → наведена мрежна страница using AWB)
с (→‎top: clean up, replaced: .04. → април)
|name = Универзитет за аудиовизуелни уметности - Европска филмска, театарска и танцова академија ЕФТА
|image = [[Податотека:ESRA logo.jpeg|100px|Логото на универзитетот]]
|established = [[2007]]<ref>{{наведени вести|url=http://www.dnevnik.com.mk/?itemID=FAE4F466B81F9044A59513CA33FE0CA9&arc=1|title=Македонија доби Европска филмска академија|date=19.04. април 2007, 16:21|publisher=Дневник|language=македонски|accessdate=2013-02-04}}</ref>
|staff=
|rector= [[Јордан Плевнеш]]