Илко Стефановски: Разлика помеѓу преработките

Додадени 22 бајти ,  пред 1 година
* Ангел - „[[Крчма на патот кон Европа]]“ (2005), ТВ филм
* Портир - „[[Превртено]]“ (2007)
* Д-р Карпузовски - „[[Сенки (филм)|Сенки]]“ (2007)
* Гури, таткото на Темелко - „[[Апсурдистан]]“ (2008)
* Работник - „[[Трето полувреме]]“ (2012)