Разлика помеѓу преработките на „Список на македонисти“

с
→‎Македонисти: Отстранување врска од година во навод, replaced: 2009 → 2009 (2)
с (→‎Македонисти: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{Flag| → {{знаме| (174))
с (→‎Македонисти: Отстранување врска од година во навод, replaced: 2009 → 2009 (2))
 
|{{знаме|Полска}}
|[[Жирардув]], [[22 февруари]] [[1931]]
|[[2009]]
|-
|[[Круме Кепески]]<ref>[http://www.sitel.com.mk/dnevnik/makedonija/orden-za-zaslugi-za-makedonija-posthumno-za-krume-kepeski Постхумно орден за Кепески]</ref>
|{{знаме|Полска}}
|[[1932]]
|[[2009]]<ref name="македонистика" />
|-
|[[Кажимјеж Фелешко]]