Alexa Internet: Разлика помеѓу преработките

Додадени 138 бајти ,  пред 3 години
#WPWPMK #WPWP
[проверена преработка][проверена преработка]
clean up, replaced: листа на → список на using AWB
Ina pet (разговор | придонеси)
#WPWPMK #WPWP
Ред 1:
{{без извори}}
{{Внимание}}
[[Податотека:Screenshots of Alexa internet.PNG|мини|Почетната страница на Alexa во 2017 година]]
'''Alexa Internet''' — [[семрежје|семрежно]] помагало е основано во 1996 година од Brewster Kahle и Bruce Gilliat. Името на Alexa доаѓа од следните зборови:
'''A'''ddress '''L'''ookup '''EX'''perts '''A'''uthority.
1.692

уредувања