Разлика помеѓу преработките на „Кралство Македонија“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: clean up, replaced: Декември → декември
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{main| → {{Главна| (5))
с (→‎top: clean up, replaced: Декември → декември)
|national_motto =
|national_anthem =
|common_languages = [[Старомакедонски јазик|Старомакедонски]] подоцна [[Старогрчки јазик|Старогрчки]] (Атичкиот/Хеленскиот)<ref name=livius>{{Наведена мрежна страница|url=http://www.livius.org/maa-mam/macedonia/macedonia.html|title=Ancient Macedonia|date=2010|work=[[Livius]]|publisher=Livius|accessdate=13 Декемвридекември 2010}}</ref>
|religion = [[Религија во античка Македонија]]
|currency =