Разлика помеѓу преработките на „Демократски сојуз“

Додадени 15 бајти ,  пред 1 година
с
ситна поправка
с (Правописна исправка, replaced: прв пат → првпат, Трет пат → Третпат using AWB)
с (ситна поправка)
| headquarters = [[Скопје]], [[Република Македонија]]
| seats1_title = [[Собрание на Република Македонија|Собрание]]
| seats1 = {{Infobox political party/seats|01|120|hex=blue}}
| seats2_title = [[Општини во Македонија|Општини]]
| seats2 = {{Infobox political party/seats|0|80|hex=red}}
| website = [http://www.demokratskisojuz.org.mk www.demokratskisojuz.org.mk]
}}
138

уредувања