Разлика помеѓу преработките на „Социјалдемократски сојуз на Македонија“

с
ситна поправка
с
с (ситна поправка)
Ознака: Рачно отповикување
| headquarters = [[Скопје]]
| seats1_title = [[Собрание на Република Македонија|Собрание]]
| seats1 = {{Infobox political party/seats|31|120|hex=yellowred}}
| seats2_title = [[Општини во Македонија|Општини]]
| seats2 = {{Infobox political party/seats|57|80|hex=yellowred}}
| website = [http://www.sdsm.org.mk sdsm.org.mk]
| flag = [[File:Знаме на СДСМ.svg|200px]]
138

уредувања