Разлика помеѓу преработките на „Нова социјалдемократска партија“

с
ситна поправка
с (ситна поправка)
|colours = {{Color box|blue}} сина, {{Color box|yellow}} жолта
|headquarters = [[Скопје]]
| seats1_title = [[Собрание на Република Македонија|Собрание]]
| seats1 = {{Infobox political party/seats|2|120|hex=blue}}
| seats2_title = [[Општини во Македонија|Општини]]
| seats2 = {{Infobox political party/seats|0|80|hex=blue}}
|website = [http://www.nsdp.org.mk http://www.nsdp.org.mk]
}}
138

уредувања