Разлика помеѓу преработките на „Константин I и христијанството“

с
→‎top: Исправка на датумски формат, replaced: февруари, 2 → февруари 2
с (→‎Прв вселенски собор: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: cite web → Наведена мрежна страница)
с (→‎top: Исправка на датумски формат, replaced: февруари, 2 → февруари 2)
|-
|'''Роден'''
|27 февруари, 272 во [[Ниш]], [[Римско Царство]] (денеска [[Србија]])
|-
|'''Починал'''