Разлика помеѓу преработките на „Лешок“

Одземени 24 бајти ,  пред 1 година
с
Отстранување на непотребен поднаслов
с (→‎Демографија: Смисловна исправка, replaced: секретарот на бугарската егзархија → егзархискиот секретар, егзархисти → под врховенството н)
с (Отстранување на непотребен поднаслов)
== Иселеништво ==
Родовите ''Џарловци, Дабовци и Главиновци'' целосно изумреле и се иселиле од селото.
 
== Поврзано ==
 
== Наводи ==