Виолина: Разлика помеѓу преработките

Додадени 205 бајти ,  пред 2 години
[проверена преработка][проверена преработка]
* „Виолина и малку нервоза“ (''Скрипка и немного нервно'') - песна на рускиот поет [[Владимир Мајаковски]] од 1914 година.<ref>Владимир Мајаковски, ''Песме и поеме''. Нови Сад: Академска књига, 2015, стр. 44-45.</ref>
* „Виолина“ - песна на српскиот поет [[Владислав Петковиќ - Дис]].<ref>Владислав Петковић-Дис, ''Песме''. Београд: Рад, 1960, стр. 32-33.</ref>
* „Виолина“ - песна на македонскиот поет Наум Целакоски од 1991 година.<ref>Наум Целакоски, ''Пролог'', 1998, стр. 21-22.</ref>
 
== Надворешни врски ==