Хамидски масакри: Разлика помеѓу преработките

Додадени 6 бајти ,  пред 2 години
с
→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|)
| map_alt =
| map_caption =
| location = {{flagзнаме|Ottoman Empire}}
| target = [[Ерменци|ерменски]] цивили
| coordinates =