Улангом: Разлика помеѓу преработките

Додадени 6 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|
с (Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox Settlement → Инфокутија Населено место (3))
с (→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|)
<!-- Location ------------------>
|subdivision_type = Држава
|subdivision_name = {{flagзнаме|Mongolia}}
|subdivision_type1 = [[Покраини во Монголија|Покраина]]
|subdivision_name1 = [[Увс (покраина)|Увс]]