Разлика помеѓу преработките на „Тигрињски јазик“

Додадени 12 бајти ,  пред 5 месеци
с
→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме| (2)
с (→‎top: Македонски назив на предлошка, replaced: cite news → наведени вести)
с (→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме| (2))
 
|fam6=[[гиз]]
|script=[[етиопско писмо]]
|nation={{flagзнаме|Eritrea}}
|minority={{flagзнаме|Ethiopia}}
|iso1=ti
|iso2=tir