Разлика помеѓу преработките на „Совет за безбедност на ООН“

с
→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|
(clean up, replaced: листа на → список на using AWB)
с (→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|)
|{{flaglist|Јужна Африка}}
}}
|head = [[Претседател на Советот за безбедност на ООН|Претседател]]<br>Франциско Антонио Кортореал<br>{{flagзнаме|Dominican Republic}}
|status = Активна
|established = 1945