Разлика помеѓу преработките на „Нџамена“

Додадени 6 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|
с (→‎Збратимени градови: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (2))
с (→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|)
|coordinates_region = TD
|subdivision_type = Држава
|subdivision_name = {{flagзнаме|Chad}}
|subdivision_type1 = Регион
|subdivision_name1 = Нџамена