Киргиски јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 6 бајти ,  пред 3 години
с
→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|
[проверена преработка][проверена преработка]
с →‎Писмо: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: {{main| → {{Главна|
с →‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|
Ред 9:
|fam2=[[кипчачки јазици|кипчачки]]
|fam3=јужни
|nation={{flagзнаме|Kyrgyzstan}}
|iso1=ky|iso2=kir|iso3=kir}}