Разлика помеѓу преработките на „Додома“

Додадени 6 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место (3))
с (→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|)
|coordinates_region = TZ
|subdivision_type = Држава
|subdivision_name = {{flagзнаме|Tanzania}}
|subdivision_type1 = Регион
|subdivision_name1 = [[Додома (регион)|Додома]]