Разлика помеѓу преработките на „Грчка граѓанска војна“

с
→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме| (3)
с (→‎top: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (5))
с (→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме| (3))
|date= 30 март 1946 – 16 октомври 1949
|result=победа на националната армија
|combatant1={{flagзнаме|Kingdom of Greece}}
'''Поддржано од:'''<br>{{flagзнаме|United Kingdom}}<br>{{flagзнаме|United States|1912}} (после 1947)
|combatant2={{знамеикона|Greece|old}} [[Привремена демократска влада на Грција|Привремена Демократска Влада]]
*[[File:DSE badge.svg|14px]] [[Демократска Армија на Грција|ДАГ]]