Разлика помеѓу преработките на „Алексинац“

Додадени 6 бајти ,  пред 1 година
с
→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|
с (→‎top: Замена со правилна инфокутија, replaced: Infobox settlement → Инфокутија Населено место)
с (→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|)
| coordinates_region= RS
| subdivision_type = Држава
| subdivision_name = {{flagзнаме|Serbia}}
| subdivision_type1 = [[Окрузи во Србија|Округ]]
| subdivision_name1 = [[Нишавски округ|Нишавски]]