Разлика помеѓу преработките на „Јелгава“

Додадени 6 бајти ,  пред 6 месеци
с
→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|
с (→‎Збратимени градови: Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (15))
с (→‎top: Замена со македонско име на предлошка, replaced: {{flag| → {{знаме|)
| coordinates_region = LV
| subdivision_type = Држава
| subdivision_name = {{flagзнаме|Latvia}}
| established_title = прогласен за град
| established_date = 1573